| UmbraDeVulpe a întrebat:

Ce sa fac ca sa pot pune servetelele anti transfer de culori asa in masina de spalat? Ca eu le pun in ciorapi ca daca le pun asa in masina imi intra in masina si se infunda... ce e de facut ca sa nu se mai intample asta? Ca vreau sa le pun si eu asa, nu vreau in ciorap

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ai putea puen intr-o plasa speciala pentru lenjeria intima, ciorapi, sutiene etc sau chiar intr-o bila (eu am de plastic), tot pentru acest scop facuta.
Plasa e transparenta cu gaurele mici si cred ca e mai potrivita, totusi, decat bila.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ciorapii se pot pierde in spatiul misterios al masinii de spalat. laughing Serios acum, cati dintre noi nu am pus ciorapii cu pereche si au iesit fara? Iar pentru lenjerie, mai mult e vorba de faptul ca se pot agata articolele acestea (mai ales daca au dantela etc), in alte haine cu fermoare, nasturi etc. Si se vor strica. Iar sutienele au acele cupe care trebuie sa isi pastreze forma. Daca sunt puse asa direct in masina, din cauza rotatiilor, in timp nu vor mai avea aceeasi rezistenta si nici nu vor mai oferi sustinerea adecvata pentru bust.

Răspuns utilizator avertizat