| busuioc23 a întrebat:

Ce sa mai fac de mancare?

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Eu de exemplu, azi fac snitele din piept de pui si mazare cu carnaciori afumati. Ieri am facut o friptura din carne de porc la cuptor, cu sos si un piure de cartofi.

13 răspunsuri:
| Ramo137 a răspuns:

Pai. fa si tu ramen. o sa-ti ajunga sigur o portie, pofta mare happy

| busuioc23 explică (pentru Ramo137):

Cum se prepara? e prima oara cand aud de ramen

| Ramo137 a răspuns:

Ramen este o reteta care are de toate in ea: supa, taiteii care se numesc ramen, un ou fiert... uite iti dau o reteta ca sunt mai multe:http://mancare.chinezeasca.ro/reteta-simpla-ramen/
sper sa-ti iasa :D pofta mare
ps: sa-mi spui daca ti-a placut

| CCarmencita a răspuns:

Http://www.japanculture.ro/ramen/ aici gasesti reteta, inteleg ca te-ar interesa.

| grgdlk a răspuns:

O ciorba de burta ca aia i singura care mi place mie,
sau cartofi prajiti salata de rosii branza de oaie
salata de beof sau cum s-o scrie
friptura de porc ca aia mi place mierolling on the floor)
carne prajita, sa fie tot de porclaughing
niste macaroane cu un sos d ala gros nu zeama si sosul sa contina si niste carne tocata sa vezi cum e si baga si niste branza d-aia rasa am uitat cum ii spune acum gasesti prin magazine
iti place ceva de acolo?

| Popcorncubranza a răspuns:

Macaroane cu branza
Spaghetti cu sos de carne
Clatite cu ce vrei
Salate de tot felul
Cartofi prajiti/fierti/copti
Salate big grin

| Alexutzapoopuic a răspuns:

Ceva bun de tot, doar ca ai nevoie de mai multe ingrediente.se numeste PARMIGIANA si se face la cuptor.vinete taiate felii prajite prin faina si ou. prima pui un polonic de suc de rosii,strat de vinete, branza sarata rasa,mozzarela,bucati de prosciuto de parma,din nou suc de rosii,faci cateva straturi din astea acoperi cu suc de rosii, dai la cuptor, si pofta buna!

| skif2skif a răspuns:

Spaghete cu... spaghetele merg repede si cu orice!

| tagaitza a răspuns:

Clatite big grin

| cristianboss12 a răspuns:

Musaca

| Ruuxy989 a răspuns:

O salata orientala cu muraturi sau o varza calita, Bors de fasole servit rece cu ceapa rosie, aripioare de pui la cuptor si cubulete de cartofi cu busuioc,

| ovidiubondrea a răspuns:

Eu fac saptamanal clatite americane pe plita, ies superrr.incerca-ti si voi.

| 101102 a răspuns:

Cartofi prajiti cu snitel big grin