| Speranta12 a întrebat:

Ce site-uri sunt in Romania care sa te invete cum sa gatesti sau care sa iti ofere retete de gatit? Stiti si site-uri in engleza? M-ar interesa si alte retete din Europa.

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Ioan452 ti-a oferit niste informatii utile, insa poti cauta din tara si: GatesteUsor, ReteteleMihaelei..etc... Daca scrii,, Retete" pe Youtube si cauti la canale vei gasi o gramada.
Iar ca sa gasesti retete din alte tari, poti traduce in limba respectiva,, retete traditionale" alaturi de numele tarii, cauti la canale si acolo vei primi tot ce iti trebuie. Am considerat ca mai bine te indrum decat sa-ti ofer 3-5 nume ce-mi vin in gand.
Succes!

| Speranta12 explică (pentru DanielPH):

Wow, ai dreptate, nici nu m-am gandit la asta. Multumesc frumos de ajutor!

3 răspunsuri:
| ioan452 a răspuns:

In România eu ți-as recomanda niște canale de YouTube a unor oameni foarte pricepuți : Jamila Cuisine, acolo o sa vezi Rețete și din tari occidentale, Bucataras TV, Gătește ușor.