| arinuca a întrebat:

Chiar va veni sfarsitul lumii in 2012?

Răspuns Câştigător
| DrunkenRat a răspuns:

Deci, ai pus asta la categoria gastronomie pentru ca atunci cand va veni sfarsitul lumii va face o coirba din terra? ^_^ Nu, nu cred ca va veni, va fi o mare mare dezamagire pentru toti cei care sperau sa se intample odata ceva.
Nu crezi ca e prea devreme sa vina sfarsitul lumii? Inca nu am descoperit imortalitatea, inca nu suntem toti ecologici, inca nu am vizitat fiecare planeta, inca nu ne-am dat seama cu totii de lucrurile astea.

25 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

1.Nu înțeleg ce legătură are categoria Gastronomie cu sfârșitul lumii.
2.Eu personal nu cred că se va întâmpla ceva pe 21 decembrie 2012. Și eu pot să răspândesc un zvon că va veni sfârșitul lumii. Așa se vorbea și în anul 2000 când toată lumea vorbea că nu o să mai trecem de anul 2000. După mintea prezicătorilor care vor doar să ne sperie,am muri de o grămadă de ori,dar niciodată nu s-a întâmplat cum au zis ei. Te sfătuiesc să nu crezi în nimic,nimeni nu știe ce va fi în viitor,mai ales oamenii. Gândește-te că cei care au răspândit zvonul sunt oameni la fel ca tine. Nu au ceva în plus față de tine,ba mai ales au în minus, dacă încearcă să își facă așa publcitate și să ne sperie.
Stai liniștită/liniștit, totul o să fie bine!

| ady123 a răspuns:

Eu unul nu cred apropo ai gresit categoria

Răspuns utilizator avertizat
| ingerash_6577 a răspuns:

Daaaa vezi ai grija ascundetelaughingrolling on the floor

| iloveunicorns a răspuns:

Calendarul mayaşilor se termină in 2012, ori va fi un sfârşit, ori un nou inceput. Sau cel care a anunţat asta nu işi mai găsea viagra. Capiş?

| bdn23 a răspuns:

Frate in 1985 cand eram eu fecior, se zicea ca cica sfarsitu lumi o sa fie in 2000. Si eu ma speriasem groaznic da nu a fost nimica. Nu te speria

| Alle23 a răspuns:

Aoleu...alti care nu gandesc 8-) Normal ca nu! funda?batting eyelashes

| βėan a răspuns:

Ete vine mama ta.
Trebuia sa murim de 20 de ori numai din 1980 incoace.

| armygirl a răspuns:

Nu,nu va veni

| NuImiPunNume a răspuns:

da vine si de aceea sa ne ingropam in pamant de acum, ca sa nu mai suferim atuncea.rolling on the floor))))(ce prostie )

| Akuryo a răspuns:

Tu chiar crezi toate tampeniile si toti imbecilii care apar pe la TV si spun ca in 2012 va fi apocalipsa?

| Adda24 a răspuns:

Normal ca nu vine

| Callme a răspuns:

Nu.
Te rugam sa verifici enuntul pe care l-ai scris si sa elimini majusculele care nu sunt necesare! Iti reamintim ca majuscula (litera mare), nu se foloseste decat pentru prima litera din propozitie, pentru numele proprii si acronime (de ex.: ONU, CFR, UEFA).

Enunturile scrise numai cu litere mari sunt deranjante, inestetice si mai putin lizibile, asa ca am aprecia daca ai folosi majuscula numai atunci cand este cazul!

Echipa TPU.ro si ceilalti utilizatori iti multumesc!

| IuliaMihaella a răspuns:

Nu vine. Ai grija de viata ta si nu mai asculta toate prostiile care se spun la TV.
Pa - pa!

| αʟεх a răspuns:

Nu laughing) sunt niste tampenii. au mai zis astia la Tv ca o sa fie in 2010 parca.sau nu stiu thinking si uite suntem in 2012 imdwinking

| Mockingbird a răspuns:

Da parca trebuia sa vina pe 28 octombrie 2011! Ce tot are de intarzie?
Deci cat de naivi puteti fi sa credeti in ce spun cei de la tv doar pentru simplu fapt ca li se termina la unii calendaru.

| MoNoPo a răspuns:

In primul rand nu vine nimic.In al doilea rand dca vine e dat de la Dumnezeu si el te-a creat el te ia.Nu crede toate prostiile de la tv sau radio sau cine ti-a spus ca in anul acesta 2011 s-a spus ca vine sfarsitule lumie de vreo 5-7 ori
si nu a venit nimic.Nu lua in seam atotul traiesteti viata ca un om normal.Bafta

| marwitch a răspuns:

Nu vreau sa iti dau un raspuns clar, caci nimeni nu stie adevarul. Iti zic doar atat: daca dumnezeu vrea sa vina, atunci si daca te duci in cel mai sigur buncar din lume tot nu scapi. Si mie mie putin frica caci sunt atatea cataclisme care prevestesc parca ceva. Dar draga mea tu sa ai incredere in dumnezeu. Daca vine, vine, si asta e! Oricum pe 21 decembrie cand ar trebui sa vina esti cu familia asa ca daca mori macar mori cu cineva drag langa tine :-I

| jjeleu a răspuns:

Numai luna trecuta a venit sfarsitul lumii de 2-3 ori
suntem in epoca conspiratiilor Frate!

| calitateSuperioara0000 a răspuns:

Nu vine nimeni

| MloweyPryss a răspuns:

Nu,nu va veni! Dar as vrea sa te intreb si eu 2 chestiibig grinaca ar veni sfarsitul lumii ce ai putea face? Si ce cauta intrebarea ta la categoria gastronomie?

| ade06 a răspuns:

Sunt dor zvonuri.nu va veni.

| BestMitzi a răspuns:

Sunt in 2021 si nici acum nu a venit happy

| Ioana456 a răspuns:

Nu de vreo 8 -9 ori au zis aia ca vine cataclismul si nu a venit si chiar daca vine nu mi-e frica

| nicv a răspuns:

Nu vaveni sfarsitul lumi asa au zis si in 199 k va veni da nu a venit happy )