| mariana_csaba a întrebat:

Cine a facut de aici macarons? Stiu ca nu sunt usor deloc de facut. Ca e posibil sa nu creasca sau sa fie foarte tari. Retete sunt o groaza, dar daca cineva a incercat una sa imi zica si mie. Sa merg cat de cat la sigur ca sa nu muncesc de pomana.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, sunt chiar foarte usor de facut, daca intelegi procesul si il respecti intocmai instructiunile. Uite aici reteta pas cu pas, expusa de Gianina, de la jamilacuisine.ro. Urmareste si video-ul ca sa vezi cum se procedeaza:

https://jamilacuisine.ro/macarons-cu-ciocolata-reteta-video/

Pofta buna!