| Gentiana a întrebat:

Cine stie retete de dulciuri(nu neaparat prajituri) in care nu se foloseste deloc aragazul/cuptorul?

Răspuns Câştigător
| BlackVeil a răspuns:

Poti sa cumperi un iaurt mai gras, in care sa pui bucati de capsuni, sau bucati de ciocolata si sa bagi amestecul la congelator pana obtii un fel de inghetata.
Sau poti sa decojesti niste banane, le bagi intr-un sos de ciocolata, infingi in ele niste bete de frigarui si le "arunci" la congelator.

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! poti face un tort fara sa folosesti aragazul, cumperi blat, creme si il montezi dupa bunul tau plac...
poti face salam de biscuiti,
braduti. salate de fructe.
O zi frumoasa sa ai!

| Ramo137 a răspuns:

Intr-un pahar cu lapte iti pui 2-3 lingurite cu miere si amesteci pana se dizolva. are un gust minunat, yummy!

| βeĺBŷŷ a răspuns:

Spuma de capsuni. (capsunile le zdrobesti cu blenderul si le incorporezi in albusul spuma si iese un desert delicios racoritor. Poti face si spuma de zmeura. POFTA BUNA!

| lipsadeocupatie a răspuns:

Spuma. De exemplu spuma de capsuni. Funda? :* :* :*

| Zaharie_Alexandra_1975 a răspuns:

Prajitura fara coacere sau prajire:Cumperi un blat de parajitura normala si o crema si poti decora cu crema aleasa de tine!