| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca mancarea din fast food-uri este "sanatoasa"? Adica daca mananci zilnic poti pati ceva? Cand ma refer la sanatoasa ma refer daca e cat de cat ok sau e otrava curata?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu este sanatoasa,se baga chimicale care dau dependenta,practic e multa grasime + carbo, carne putina, daca ar fi proteine de calitate ar fi bine dar nu e,poti vedea si tu ca e putina carne,numai vb de carnea aia de pui care vine cu chimicale care dau dependenta,mancarea asta duce la amnezie, obezitate, probleme de concentrare, dependenta,nu trebuie consumata cu moderatie si consumata ocazional,cat mai rar posibil, daca ai vedea cum se face mancarea fast food ai vomita,am fost la kfc mi-a venit greata,carne de pui se baga intr-un fel de faina in care e tot de chimicale,otrava,carnea este prajita la temperaturi mari = asta duce la cancer,oare de ce sunt atat de multe cazuri de cancer,producatori stiu asta,se stie asta,sunt atatea studii ce naiba,evita si patiseria, dulciurile,pizza,mezelurile, coca cola, bauturi cu zahar, mare grija la sanatatea ta, mai bine o conversa de fasole, peste

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e otravă, ba chiar și îngrașă, dar mai este nevoie să mănânci și altceva.

| Sofer a răspuns:

Nu e sanatoasa dar consumata cu moderatie e ok.

| sofisis a răspuns:

E otrava curata. Nu are nici un aport nutritiv, decat caloric. Creeaza dependenta, obezitate si dereglari majore in corp. Nu recomand mancarea de tip fast food decat asa...cand ti-e pofta o data la cateva saptamani/luni.

| RoCkKiD a răspuns:

E o mancare in care o portie contine jumatate din caloriile de care ai nevoie intr-o zi. Treaba e ca are foarte multe grasimi si carbohidrati care sunt ok daca muncesti in constructii dar daunatori pe termen ling daca nu bagi munca fizica. Daca ai baga zilnic o ora de sala pe zi si dupa te-ai duce acasa sa-ti faci niste mancare ok n-ar fi asa grav sa manaci o saorma la zi.

Problema cu fast foodul e ca cei care sunt clienti doar asta manaca si nu isi misca fundul decat pana la magazinul din colt sa-ti ia tigari asa ca in timp sistemul lor circulator incepe sa dea rateuri.

Daca manaci zilnic cativa ani la rand vei pati ceva, daca manaci una pe saptamana o sa fii ok. Ea contine chestii de care organismul are nevoie dar le cotine in exces si nu are din toate.

| Iulian9813 a răspuns:

Orice aliment e bun daca îl consumi cu moderație. În fiecare zi nu stiu ce sa zic...