| Furnicuta000 a întrebat:

Crema Nutella facuta in casa (cu alune de padure, zahar, cacao, putin ulei) cam cat timp se poate pastra la frigider?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cum ingredientele nu sunt usor perisabile (singura componenta este uleiul), daca tii la temperatura de 5 grade si in recipient inchis, crema va putea fi consumata cel putin timp de 2 saptamani, daca nu si mai mult.
Evident, daca nu va fi mancata mai de vreme de membrii familiei... happy