| Sheeuik a întrebat:

Cu cat cantareste mai mult o bucata de carne congelata decât una necongelata?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Diferenta este greutatea ghetii care se depune pe carnea congelata (de la apa condensata si/sau adaugata).

| sierra1 a răspuns:

Cântărește-le tu și ne spui diferența

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu cît vrea ea., Nu ne mai intreba pe noi nu suntem macelari, mergi la supermarket la raionul cu carne acolo il intrebi pe domnul care vinde.

| Frank51 a răspuns:

E aceeași cantitate, deci aceeași greutate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

500 de grame in plus de la gheață. Probabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explică atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-ar fi sa faci experimentul asta acasa si sa observi tu daca exista o diferenta.

| daniel2134 a răspuns:

De unde stii ca e gresit?