| Rienmedire a întrebat:

Cu ce aparat se poate lipi plasticul? Mi s-a rupt ceva de plastic si as dori sa il lipesc la loc, daca se poate. Dau funda!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Depinde despre ce suprafata si material vorbim, daca este ceva simplu de lipit incerci cu diferite solutii de tip super glue, vezi ca sunt unele prin supermarketuri mai scumpe la vreo 20 de lei de exemplu, sunt mai 'performante' decat supergluele astea la 3-5 lei mici.
Daca e ceva mai complicat poti apela la cei care fac sudura in plastic, de exemplu cei care lipsesc diferite elemente auto cum sunt barele, au un aparat care lipeste plasticul prin sudura in plastic.

Răspuns utilizator avertizat