| CatalinaAndree a întrebat:

Cu ce pot scoate petele de pix de pe frigider? Știe cineva? Mulțumesc

7 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

WD40

| Violleta2022 a răspuns:

Cu alcool sanitar sau metilic, de la magazinul de chimicale.

| DaniTDCI a răspuns:

Spirt/acetona/benzina/diluant si asa mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu alcool?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpără alt frigider.

| mihaela000ela a răspuns:

Imi aduceti aminte de,,vremurile bune,,-cred ca,, pici,, au devenit mai inventivi. daca era vorba de materiale textile, pereti, etc -atunci solutiile pe baza de alcool sunt eficiente. Pixurile cu gel sunt aproape imposibil de curățat, fiind la fel de puternice ca și markerele permanente. daca este cazul dvs., cred ca v-ati achizitionat o,, opera de arta,, Succes!

| Alyii7q a răspuns:

Spirt, sau pasta de dinti