| Badalau_Stefania_1998 a întrebat:

Cu ce se poate lipi bratul unui ochelar care s-a rupt(este din plastic rama)?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca cu Super Glue.

| sierra1 a răspuns:

Loctite - 5 lei câteva picături, cel mai tareeee!

| Sofer a răspuns:

Cu picătură. Dacă nu reușești te duci la optica cu ei.

| WhiteLife a răspuns:

Il poti duce la o optica si ti-l lipesc ei.

| JicaContra a răspuns:

Picatura
eventual picatura gel care e mai usor de controlat decat aia lichida, dar nu o gasesti la hypermarket ci la magazine de specialitate de gen Dedeman

| Nume6 a răspuns:

Nu mai merge, așa am păţit și eu, dacă încerci cu superglue sau orice lipici nu numai că n-o să ţină lipitura si o să se vadă extrem de urât, dar o să pice si pe lentile lipiciul și le distrugi. Du-te la un centru de optică azi sau mâine până nu se închide de Rusalii și îţi scot lentilele pe loc și îţi pun altă ramă care costă 40 de lei și dacă vrei să dai 10 lei sau un mic cadou pentru asta, o ciocolată, ceva. Îţi alegi alt model de ramă.

| AndreiCraiova a răspuns:

Cand eram mic stiu ca puneam scotch laughing
Dar mai bine incerci la un cabinet de optica.

| mrpom a răspuns:

Tac-pac