| sopranaCadaverica a întrebat:

Cu ce seamana la gust lintea?

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Cu fasolea!

| Dalmore a răspuns:

Mazare, nu are cine stie ce gust, e nisipoasa.

| gogu220 a răspuns:

Cum se numeste baba care are roti? Tranvai.
Nici spanacul nu aduce cu urzicile, cum nici fasolea cu mazarea.

Dar cel mai simplu : gusta si vei afla. (vezi ca trebuie fiarta).

| irina4219 a răspuns:

Cu fasolea si mazarea. Dar mai bine gusta si fa-ti propria parere ( fiarta, normal ).

| pinkyypromise a răspuns:

O combinatie intre fasole si mazare

| RaduCPM a răspuns:

Gândește-te că ești într-o lume în care fasolea și mazărea nu exista pentru că te afli la început de timpuri când primi oameni cultivau aceasta minunata planta care oferă mâncare ușor de întreținut și ușor de păstrat. O lume unde pretențiile de gust la mâncare reprezintă diferența dintre viață și moarte! Înțelegi acum ce gust are lintea?
Are gust a Lens Culinaris!