| HeichouLover a întrebat:

Cum conving vecinul să nu mai dea cu bormasina fix de la 8? Știu ca este legal, dar e totusi nasol atunci cand ai si tu o zi de odihna si te trezeste vecinul crying

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Legal ar fi de la ora 9.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai el te ajuta pe tine, ca te scola la 8 dimineata, fiind suficient pentru un om nromal sa se scoale.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Asa este peste tot la bloc, toti vară iarnă renoveaza, si se plîng ca nu au bani, dar ei sunt la mare la munte in concedii, după care îi apucă renovarea cîte 2 luni te f t la cap cu bormasina, fa i plingere la administrator dar da ca vecinul respectă programul de odihnă afisat la avizier nu are ce sa i faca nici politia chiar daca il reclami, daca lucra cu bormasina la 10 seara atunci da, puteai sa i faci reclamatie.

| Lioana a răspuns:

Are omul treaba. Ofera-te sa-l ajuti!happy

| Brizbriz a răspuns:

Vi cu niste tancuri rusesti si ii bagi teava in fata, ceva de genul asta:
https://thumbs.dreamstime.com/......442352.jpg
hee hee

| Brizbriz a răspuns:

Am facut katerinka data trecuta, hai sa trecem la serios
"Știu ca este legal"
legal e sa dea odata, de doua ori
NU IN FIECARE ZI
daca da in fiecare zi poti sa ii faci reclamatie de tulburarea linistii publice si chiar penala de hartuire
ideea e ca am de lucru la mine acasa odata e una, ca mi-am facut atelier de dat gauri si toata ziua, in fiecare zi fac un zgomot infernal... E CU TOTUL ALTCEVA

| sen0rita a răspuns:

Te duci si furi bormasina)