| sweetys a întrebat:

Cum/ cu ce pot curata capacul unei căni tip termos? După fiecare utilizare îl spăl, dar se vede ca mai rămâne în interior ceva murdărie.

Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

Pui 2 plicuri de sare de lămâie cu apă fierbinte si va curăța tot.

cealaltă versiune este cu mult axion pentru vase frecat cu un burete de vase cu o picătură de apă

eu prefer să pun multa sare de lămâie gen 4 plicuri si o cană de apă caldă și fierbinte clocotită și să amestec cu un creion până când se curăță tot

| zilog a răspuns (pentru zilog):

Mare atenție la protecția muncii să nu te frigi arzi sau să nu îțî dai în ochi cu apă clocotită cu sare de lămâîe in ea!

1 răspuns: