| nukeyly a întrebat:

Cum indepartezi vopseaua uscata de ani de pe sticla geam? De preferat chimic cu ce avem prin casa de obicei, ceva combinatii simple clasice sa nu stau 15 ore cu o lama de ras pe geam.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca dizolvi vopseaua, va murdari si mai mult geamul.
Se gasesc scule speciale de curatat vopseaua intarita de pe geamuri, care au in fata o lama lata si ascutita, reglabila, cu ajutorul caruia se curata mult mai usor geamul decat cu o lama de ras.
https://www.emag.ro/......EZBWTBBBM/

| nukeyly explică:

Vopseaua uscata o data slabita de suport o poti sterge mai usor si mai repede, nu cred ca o poti topi iar ca in vremurile de glorie cand o dadeai cu pensula. is multe ochiuri si nu vreau sa fac pe chinezu batran cu rabdare infinita si un razuitor XSR 200 - OLFA.