| Catrice a întrebat:

Cum îți dai seama când e gata micul?

38 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand este rumenit pe toate partile. Depinde la ce il faci.

| Catrice explică (pentru darrio2007):

Tigaie grătar din aia. În exterior arătau făcuți, dar în interior unii aveau o parte cruda.

| darrio2007 a răspuns (pentru Catrice):

Focul prea tare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Își dă seama singur. Cu muștar.

| Drimmero a răspuns:

Cand e rumenit pe toate partile cum a zis cineva, vezi sa nu-i lasi mai mult pana se fac tuciurii cu arsuri mari pe ei, ca te injura oaspetii de toate alea, iti baga ei micii in frigider : D. Ce pofta mi-ai facut de gratar cu intrebarea asta, parca deja simt mirosul de mici

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Ideea era ca ii făceam în tigaie și unii mi se păreau cruzi.
Am avut și cârnați btwhee hee

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Hmmm, mai buni ies la gratar dar ii faci mai rapid in tigaie. Si la tigaie trebuie sa stai sa-i intorci cand se fac pe o parte si tot asa, cand sunt rumeniti si isi schimba complet culoarea inseamna ca-s facuti, cel putin asa m-am invatat eu la ei, daca ti se pareau cruzi inseamna ca mai trebuia sa-i lasi sa se faca.

Carnati? Te-ai facut de o cinste cu un gratar pentru asta, ceafa si niste piept de pui n-aveati?

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Tigaie gen grătar din aia. Cine sa dacă grătar pe ploaia asta...ma rog,dacă stai tu,n-am nimic împotrivahee hee
Piept de pui făcut șnițele de zilele trecute,niște mușchi de porc ajuns ieri chifteluțe...a stai ca este bere, palinca, suc, cafea, apa de izvorhee hee

| Jus7t a răspuns (pentru Catrice):

Bine.
tu dai micu și eu dau ketchup dulce, te lingi pe bot numai când te gândești. love struck

| Catrice explică (pentru Jus7t):

Nașpa,am ketchup. Înțelegerea pica sad

| Jus7t a răspuns (pentru Catrice):

Ai dar e de calitate proasta. Pierderea ta.

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Am inteles, pe tigaie grill ai facut. Dar ai facut nunta de ai avut atatea pregatiri, ti-au venit 60 de invitati, dai la tot cartierul de mancare si baut? Ti-a venit pensia de-i cinstesti sau care-i faza

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Da,fac nunta cu dănuța, te bagihee hee
Nu eram acasă, restul erau duși la biserica, eu am rămas sa fac mâncare. Ieri și azi. Bere și suc era din partea casei laughing mâncarea la fel, trebuia pregătită doar

| Catrice explică (pentru Jus7t):

Eh nu s-o plâns nimeni până acum.

| Jus7t a răspuns (pentru Catrice):

Din politețe.

| Catrice explică (pentru Jus7t):

Invidie csf

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Cu danuta? Opaaa, deja aveti planuri marete. Pana la urma danuta e aleasa? nu prea o doreai in viata ta

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Eh e mai tradițională ea asa, nu mai vrea morcovel în scorbura decât cu acte sad

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Ai dat si tu de o religioasa d-asta...

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Când e dragoste nimic nu mai contează.

| Catrice explică:

Eee mici ca ai mei nu mai găseștihee hee

| timidu89 a răspuns (pentru Catrice):

De la Lidl, Kaufland, Penny sau Carrefour sunt? Mie doar de bulbucan imi plac big grin in rest de nici un fel cumparati nu imi plac. CU TRANDAFIRI ROSII PRIMESTI? laughing

| Catrice explică (pentru timidu89):

Nu știu de unde erau luați, erau lungi oricum...20 cm, 12 bucățihee hee

| LoveSleep a răspuns:

Dacă îl simți ca e tare, e gata.

| SilentRain a răspuns:

Când e suficient de rumenit și are dungi ușoare de la grătar
Nu mai tu ai nevoie de instrucțiunii laughing

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu il fac de obicei la foc mic si sunt atenta sa fie bine facut pe toata partile. Il intorc pana are o culoare uniforma. Poti sa si scoti unul dupa ce vezi ca are o culoare uniforma si sa il tai pe jumatate sa vezi daca e facut.

| Lukasssz a răspuns:

Cum iti dai seama ca sarmalele sunt gata?

| Catrice explică (pentru Lukasssz):

Pai alea le lași la fiert 3-4-5 ore și știi sigur ca nici nu se ard.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Îl bați ușor cu furculița și dacă sare puțin pe grătar e bine făcut

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Când devine mic laughing

| Catrice explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Eee unii mici se măresc, ce știi tuhee hee

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Catrice):

Lasă-i la foc mic 2 minute pe fiecare parte.Și ăștia măresc, greutatea corporală laughing

| Jus7t a răspuns:

Nu va mai băgați mici în ku.r oameni buni, va rog frumos.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

big grin Când e suficient de prăjit, rumenit și când are câteva arsuri, big grin de obicei e mai bun așa.winking

Văd că ai fost ușor ironizat, ridiculizat aici și luat la mișto. sad Ăsta e motivul pentru care nu prea pun întrebăriwinking Neseriozitate și batjocură. Măcar ți-ai asumat riscul.

Dacă te-am ajutat cu sfatul meu, aștept o fundă. big grin Sănătate!winking