| sonike a întrebat:

Cum pot sa-mi curat husa pentru telefon? Este din plastic verde si s-a cam innegrit in colturi mai ales (am incercat acetona si spirt, dar s-a luat negreala doar foarte putin).

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Mizeria a intrat in husa cu timpul, in fiecare zi se murdareste cate putin si bine! Zi mersi ca nu ti-ai luat husa alba ca era gri-maro, am patit laughing
De spalat am incercat s-o spal si eu pe a mea cu spirt, acetona si WD-40 [da, am incercat si cu asa ceva laughing))] am dat drumul la apa fierbinte si am lasat sa curga 1-2 minute asa pe husa dar degeaba... indicat este sa-ti iei o husa tare, nu moale, sau daca-ti iei orice husa indicat ar fi sa o cureti in fiecare zi cu toate ca nu este murdarawinking cu servetele umede si ai pacewinking Evita totusi culorile deschisewinking Cel mai bine ai iesi daca ti-ai lua o husa flip cover [daca-ti place], deoarece iti protejeaza si sticla, iti iei o husa din piele neagra sau imitatie de piele daca nu vrei sa arunci atatia bani pe o simpla husa si aia stii ca mai neagra de atat nu se face laughing) nu am incercat cu benzina laughing nu stiu ce sa zic laughing) poate merge asa, nu-s sigur, vezi sa nu-i dai foc laughing si s-ar putea sa prinda miros... neh, forget about it.

2 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Ceva servetele umede

| gelu1970 a răspuns:

Apa calda si sapun.