| NoNamemartes a întrebat:

Cum rezisti mai mult la bautura, mai ales daca e prima data (sunt curios doar)?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Nu reziști. Dacă nu ai băut nici o dată o să te îmbeți repede, nu există altă soluție. Poate dacă mai bei și niște apă pe lângă pentru hidratarea corpului reziști puțin mai mult însă nu te poți compara cu unul care e obișnuit cu alcoolul.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Alegi berea 0% alc

| baru a răspuns:

Multa grasime.

| Iunix a răspuns:

Bei câte puțin. NU tot deodată. NU amesteci băuturile.
Depinde de ce băutură vorbim, una e berea sau vinul și alta e coniacul.

| Anon31241212 a răspuns:

Depinde de organism. La inceput sa imbata toti usor. Dupa ce tot,, exersezi", aparent devine mai rezistent la bautura organismul, se imbata mai greu... Insa consecintele nefaste ale alcoolului apar in timp.

| deadhoe a răspuns:

Nu bei. greu pustiu?

Răspuns utilizator avertizat
| vass19 a răspuns:

Ca sa nu te imbeti repede trebuie sa mananci mult inainte de a incepe sa bei, si am mai auzit ca inainte sa bei alcool trebuie sa bei un paharel de ulei, asta iti va face un fel de bula in stomac si te imbeti greu

| TheLittlePinkPrincess a răspuns:

Iti zic eu. Dai un paharel de jack daniel's pe gat. Iar apoi nu mai simti nica. Mai tragi si unu de vodka si le spui lu mami si lu tati ca te-o drogat unu. Asa rezisti la bautura si la pedeapsa parintilor. Plus! E posibil daca ai o persoana care te enerveaza zici ca ea te-a drogat si baam! Viata ta devine smechera rau

| rzv1337 a răspuns:

Din câte am auzit, bei din ce în ce mai des și cică așa ți se obișnuiește corpul.