| SERIALS a întrebat:

Cum sa dezgheti rapid carnea scoasa din congelator?

9 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Ar fi mai ok pe calorifer decât în apă, cel puţin în sezonul rece.

| Catalina990099 a răspuns:

La cuptorul cu microunde. Functia dezghetare.

| SERIALS explică (pentru Catalina990099):

In engleza cum se numeste?

| Catalina990099 a răspuns (pentru SERIALS):

Thawing
Depinde de cuptor.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SERIALS):

Defrost

| VikingBoss1995 a răspuns:

Sa o bagi in Apăi. Rece/Calda

| narcuz a răspuns:

O bagi an cuptoru cu micro unde

| CeSaAleg a răspuns:

In apa fierbinte, dar ai grija sa nu o fierbi. Cel mai bine o pui intr-un container mic, in care sa incapa. Pui foarte putina apa in el (la temperatura camerei). Iei un container mai mare, in care incape cel mic, in care sa torni apa fiarta pana unde incape, in care sa pui containerul mic cu apa dar sa ai grija sa nu se fiarba carnea.

| CatalinZs a răspuns:

O pui într-un bol cu apa calda