| publicname a întrebat:

Cum sa ma ingras? (fara proteine si suplimente v rog) big grin

6 răspunsuri:
| Essence a răspuns:

De ingrasat e simplu. mai rau e de slabit :d

si eu eram foarte slaba 30 de kg la 13 anibatting eyelashes
asa ca m-am hotarat sa ma ingras day dreaming
Nu foarte mult. ca strica :*

uite cum am facut eubatting eyelashes
dimineata mananci putin mai mult ca de obicei. sa zicem cu o felie de paine in pluswinking dupa vreo ora de la masa de dim. icearca fruce. au multe vitamine si ajuta organismul sa se dezvolete.
Oe urma nu mai mananci daca nu ti-e foame
La pranz incearca aperitiv, felul 2 ( mancare gatita ) si desert. Nu manca prea mult dulce ca iti vine rau. Dupa aceea, la fel ca la masa de dim. un fruct, doua, trei love struck
Seara poti manca un sandvis, lapte cu cereale. ceva usor in orice caz pentru ca ficatul o sa lucreze toata noaptea daca mananci mult searawinking
Daca iti plac poti manca : floricele, chipsuri, pufuleti. Si eu mancam dar nu prea am pus pe mine de la astea laughing
Nu evita sa faci sport chiar daca vrei sa te ingrasi!
Nu te pune toata ziua pe stat, pentru ca o sa ai surpriza ca daca continui o sa devii supraponderala. NUMAI IN ACEST CAZ!
Este vara! Daca mergi la plaja sau la piscina incearca sa inoti. iti dezvolta organismul.

Daca mai ai nevoie de sfaturi Trimite-mi un mesaj pe TPU si te voi ajuta cu placere.
Sper sa pui cateva kg pe tine!
Iti doresc succes
Te pup :*

| luciana200972 a răspuns:

Orice ai face nu lua vitamine sau suplimente alimentare(de la plafar, sau alte farmacii etc) pentru ca au efecte secundare dupa foarte multi ani. mananca tot ce iti place dar nu abuza pentru ca stomacul se mareste si dupa aceea nu o sa mai fie asa usor sa-l micsorezi, crede-ma ca toate vin la timpul lor, eu as dori sa am vreo 6 kg in minus si tot ma chinui sa nu e mai pun dp ce le dau jos, dc nu reusesti mergi la un medic nutritionist el stie cel mai bine. bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceafa de porc pe un pat de mici de 3 ori pe zi timp de 2 saptamani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceafa de porc pe un pat de mici de 3 ori pe zi timp de 2 saptamani!

| Locaa a răspuns:

Mananca mult si dupa ora 7 seara. daca poti, ia o gustare mai dulce pe la 11, 12 daca te culci mai tarziu

| SweetAngelCry a răspuns:

Mananca mai des si mai mult.