| biancatpu1 a întrebat:

Cum sa scap de puricii din camera? Am peste tot si nu stiu ce sa fac si cu ce sa dau! Cine imi da raspunsuri eficiente primeste funda! Va rog! Help me, am ciupituri pe tot corpul

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Http://www.desprecopii.com/......e-stii.htm
Dar mai întâi, eliminarea sursei majore printr-o igienizare riguroasă a camerei și a lenjeriei de pat. Tot ce se poate spăla acasă sau la curățătorie, dar absolut tot, curățat deodată sau înlocuit, spray sub pat, sub dulapuri, pe podea, în dulapul cu haine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Si bunica mea avea la tara. Si cand mergeam im vizita la ea si eu aveam muscaturi de purici pe corp. Insa in primul rand trebuie sa depistezi cauza aparitiei lor, degeaba scapi de ei daca vin altii. Sa ai grija sa nu contamineze lucruri sau sa aduci lucruri deja contaminate (haine, paturi, cearceafuri, fete de perne etc). In rest poti cumpara spreiuri (scuze ca n-am scris in engleza) de la farmacie sau solutii speciale pentru purici si sa dai cu ele regulat prin camera (poti intreba la farmacie care este mai eficient). Bunica dadea pe pat, inainte de culcare, ca sa nu fim muscati noaptea, dar nu iti recomand, este nociv. Dar urmand sfaturile de mai sus ar trebui sa dispara. Mult noroc! Funda? happy

| Nătărău a răspuns:

Trebuie să săpunești literalmente tot locul. Să nu-ți fie milă de parchet, nici de săpun. Fă-i camerei o binemeritată baie cu multă spumă!

| laeimbrea a răspuns:

Mergi la farmacia veterinară, ceri ceva ce se da de purici pe jos, este un praf.

| LoVance0000 a răspuns:

Eu stiu ca cu ulei de neem in cateva locuri