| ihaterain a întrebat:

Cum se face guma de mestecat?

7 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Cauciuc si arome sintetice+colorantihappy

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Nu stiu cum se face dar stiu ca se foloseste cauciucwinking
Uite:
Stiati ca : Guma de mestecat pe care o consuma toata lumea contine cauciuc? big grin
Poti cauta pe googlethinking Trebuie sa gasesti thinking
Bye:*

| Andrei_9613 a răspuns:

Uita-te pe discovery channel
este o emisiune How it's made (cum se fabrica)
diverse lucruri pe la ora 9dim sau 13 ori 7seara

| Frumusete a răspuns:

Gasesti aici un video despre cum se face guma de mestecat http://www.220.ro/documentare/How-It-S-Made-Guma-De-Mestecat/xxNJDaRuMH/, doar ca e in limba engleza. Sper sa fie ok.

| Aly_7975 a răspuns:

O amestecatura de multe E-uri!winking

| rOxi_6094 a răspuns:

Noua ne-a zis profa de bio ca nu contine cauciuc, ci e facuta din oase de vaca laughing

| Deliiia a răspuns:

Http://www.220.ro/documentare/How-It-S-Made-Guma-De-Mestecat/xxNJDaRuMH/ Uita-te aici :)
Sper sa iti fi fost de folos :) Funda?; dd