| deedee_3754 a întrebat:

Cum se gatesc fructele de mare congelate?

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Depinde ce vrei sa "gatesti". Eu fac din ele salata de fructe. Le las sa se dezghete fara sa le amestec ca sa nu se sfarame si le amestec cu celelalte fructe de sezon! Daca vrei sa le pui pe prajituri, poti sa le pui si inghetate, daca nu sunt lipite intre ele.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ups! Am facut o confuzie! Nu am mai citit ca fructele sunt de... mare! Sorry! Ha, ha, ha... ce incurcatura!

mira
| mira a răspuns:

Este vorba despre fructe de mare.

| cevabun.ro a răspuns:

Le poti gati in foarte multe feluri. Paella cu fructe de mare (o reteta spaniola), paste cu fructe de mare, risotto, salate etc.
Daca ai mix de fructe de mare, iti recomandam http://www.cevabun.ro/paella-cu-pui-si-fructe-de-mare/