| fatafunny a întrebat:

Cum se pot sterge urmele de marker permanent de pe un material textil fin( perdea)?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Incearca intai pe o carpa: da cu un marker permanent. Lasa-l sa se usuce, apoi da cu un marker nepermanent. Alcoolul din cel nepermanent va scoate si markerul permanent.

Asta se intampla sigur pe tabla de scris. Trebuie sa incerci separat pe o textila asemanatoare cu perdeaua ta.

2 răspunsuri:
| RoxanaY a răspuns:

Nu cred ca se poate. De aceea se numeste marker permanent, ca nu se mai ia. Cred ca este o singura sansa: Daca perdeaua este alba bag-o in clor. Nu cred ca va functiona, dar incearca ca nu vei pati nimic daca incerci si nu se ia.

| Greche a răspuns:

Mie mi-a reușit cu focul de la o brichetă. S-au dus toate urmele, perdeaua s-a dus și ea, dar măcar acum nu mai am urme de marker în casa, și pe lângă toate am și camera mai luminată.