| anonim_4396 a întrebat:

Cum se prepara cartofii congelati?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vezi ca despre subiectul cartofilor pai congelati s-a discutat chiar pe TPU. Am vazut ca s-au dat si retete. Iti dau mai jos adresa
http://www.TPU.ro/......pe-ei.html

6 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Prajindu-i in ulei incins la 180 grade pana se ridica la suprafata si devin auriihappy

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Se incinge bine uleiul inainte, cand e incins pui cartofii(dar nu multi o data)si ii lasi cam 7-8 minute depinde de cartofi-de marimea lor.trebuie sa fie rumen-aurii.

| carmen_9743 a răspuns:

E mult mai comod sa deschizi o punga si sa-i arunci in friteusa fara stres, gustul parca e mai bun la cei congelati

carla
| carla a răspuns:

Sunt mult mai sanatosi cei luati din piata, ii curati si ii prajesti. Pofta buna happy

| leluc a răspuns:

Nu trebuie dezghetati inainte daca la asta te referi. Ar trebui oricum sa aiba instructiuni pe ambalaj. Se pun cand e uleiul incins.

Alte răspunsuri