| anonim_4396 a întrebat:

Cum se prepara laptele praf, cam cate linguri pentru 2 l de lapte?

Răspuns Câştigător
| KeshaTikTok a răspuns:

Daca vrei pentru copil, nu ar trebui sa-i dai, am la matusi care le-au dat lapte praf la copii lor, sunt niste grasi. Dar ar trebui la 2 litri de lapte, o cutie de jumate de lapte praf. Si ar trebui sa nu-i dai nici cereale Milupa-Milu-Mil. Dar faci cum vrei.

| anonim_4396 explică (pentru KeshaTikTok):

Bun bun bun, si in linguri eu neavand cutie ci punga. laughing Si nu vreau pentru nici un copil, e pentru pisici ca sa le incalzesc un pic.

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Fiecare cutie / pungă ar trebui să aibă scris modul de preparare, pe ambalaj.
De ce vrei să faci 2l?
Faci cât se consumă la o masă.

| anonim_4396 explică (pentru MMihai):

Pentru ca am vreo 14 pisici afara si cam atat se consuma la o masa. Si pe ambalaj nu scrie nimic, punga.

| MMihai a răspuns:

Guști laptele, și dacă este prea subțire, data viitoare pui, mai mult praf de lapte.

| Deyutza121 a răspuns:

Normal ar trebui sa scrie pe punga... daca nu... poti cauta pe google si vei gasi happy

| anonim_4396 explică (pentru Deyutza121):

Pe punga nu scrie si pe google imi apar doar forumuri cu mame si sugari.