| Sonia822 a întrebat:

Cum se tine liqueur-ul cu alcool dupa desigilare? Se baga la frigider? Se tine in dulap?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Lichiorurile adevarate se pastreaza la temperatura camerei, unde nu este radiatie solara sau de caldura, lumina).

Lichiorurile "botezate" facute pe baza de chimicale aditive le bei imediat sau deloc.
Daca le bei imediat, atunci nu-ti vei face problema pentru compozitie.
Daca-ti faci problema pentru compozitie, atunci nu bei din ea.

9 răspunsuri:
| Sonia822 explică (pentru Simpatic):

Fai, e un liqueur cu lapte, de la Lidl, ma gandesc sa nu se strice dupa desigilare happy

| Wr3nch a răspuns (pentru Sonia822):

Eu as zice sa il tii la frigider. Sau poti face ceva smecher, si citesti eticheta de pe spate sa vezi ce zice de pastrare.

| Nonolita a răspuns (pentru Sonia822):

Atata timp cat are alcool, nu se strica. Dar daca te temi, pune-l in frigider.

| Simpatic a răspuns (pentru Sonia822):

Din cate stiu eu alcoolul nu se tine la frigider, la bar in club iti scoate sa iti faca cocktail din frigider? nu! il are pe raft in fata ta.

| Sonia822 explică (pentru Simpatic):

Da, dar asta e alb si scrie pe el ca are lapte. Lapte, alcool, aroma de lamaie. Intreb ca sa nu gasesc maine branza laughing

| Bula a răspuns (pentru Sonia822):

Lichiorurile adevarate se pastreaza la temperatura camerei, unde nu este radiatie solara sau de caldura, lumina).

Lichiorurile "botezate" facute pe baza de chimicale aditive le bei imediat sau deloc.
Daca le bei imediat, atunci nu-ti vei face problema pentru compozitie.
Daca-ti faci problema pentru compozitie, atunci nu bei din ea.

| gabicoo a răspuns:

Se dă pe gât!
hee hee

| gabicoo a răspuns:

Fetelor!
Voi știți ce e lichioru' dă viorele?
Dau aprecieri pozitive (inteligent, folositor și amuzant) celui mai bun răspuns!

| Nonolita a răspuns:

"liqueur-ul" este alcool. Nu exista fara. Se poate tine simplu, in dulap.