| ghiorgel a întrebat:

Cum se vopseste o pereche de blugi. Au fost un gri deschis, i-am bagat la spalat si acum s-au facut urati de tot si vreau sa ii vopsesc, insa nu stiu cum. Trebuie sa folosesc si ceva ca sa se prinda culoarea sau?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai mare ocaua decât daraua. La SH găsești altul la prețul vopselei

| acsva a răspuns:

Poți încerca diferite metode, depinde și de culoarea dorită.
Poți să îi pui la fiert într-o oală cu diferite plante, care rezultă niște culori superbe ( sfeclă roșie-roșu/roz închis, varza roșie/mov sau afinele,-albastru etc. )
Să îi pui în diferite substanțe de la farmacie, albastrul de metilen sau violet digențiat (mov)
Dar cred că cea mai bună idee ar fi sa faci cafea (concentrata) și să îi lași într-un vas, cu o cantitate mai măricică, să aibă de unde absorbii, se vor închide la culoare, devenind negrii.
Spoor!