| costis a întrebat:

Cumparati preparate la promotie de la Selgros?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce intrebi?

| costis explică (pentru darrio2007):

Intreb pentru ca am constatat ceva si voiam sa vad daca si altii au constatat acelasi lucru.

| Filip23 a răspuns:

Nu. I-au din cele la pret normal, si pe care le-am incercat deja.

| andrei1237 a răspuns:

Da,mai iau din cand in cand.

| costis explică (pentru andrei1237):

Si sunt la fel ca produsele similare care nu sunt la promotie?

| andrei1237 a răspuns (pentru costis):

Depinde si de calitatea produsului. Uneori da, uneori nu.

| andrei1237 a răspuns:

Da,normal.Ne place ca sunt ieftine.

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu cumpar.nu sunt prea bune acolo

| TheSmith a răspuns:

Am ajuns la concluzia, ca tot ce este la promotie, si aici ma refer exclusic la preparate, alimente... urmeaza sa expire si ieftinesc acestea ca sa nu ramana cu ele nevandute.

| costis explică (pentru TheSmith):

Se poate. Eu cred ca unele loturi de produse se fac ca carne deja depreciata. Adica poate sa fie un lot A bun, si un lot B unde s-a bagat ceva nasol. Desi eticheta indica acelasi produs. Cei care iau pentru revanzare nu stiu daca urmaresc asta, dar pentru consumul personal se poate vedea in timp. Oricum tot de la ei cumpar, insa se schimba ceva in perceptie cand iei o mica teapa.

| HowdidIgethere a răspuns (pentru costis):

Nu-i obligatoriu sa fie din carne depreciata. Se poate vedea daca incalzasti bine o felie, dupa miros. Eu am luat de la Alpinia un salam secuiesc si a fost bun.
Insa sunt si promotii care sunt loturi cu probleme.

| Varsson a răspuns:

Nu am cumparat si nici nu voi cumpara.

| ElenaRomann a răspuns:

Nu..sunt mai bune cele gatite acasa..sunt mai sanatoase

| Locus a răspuns:

Nu prea...

| Lego_Pante_1995 a răspuns:

Nu pentru ca Selgros e o,, Porcarie''...Scuze expresia.Asa ca te sfatuiesc sa nu mai cumperi din mizeria aia de magazin. Funda?

| costis explică (pentru Lego_Pante_1995):

Nu, chiar pe carne si preparate stau bine. Au o gama larga de produse; la preturi mici sunt si produse slabe calitativ. Sunt destul de mofturos cu preparatele, si cumpar de la ei. De altceva am intrebat de promotii, insa voiam sa vad daca a mai facut si altcineva constatarea mea.