| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am 13 ani, pot bea Strongbow (am băut de la fratele meu si are un gust bun)?
Sau este alta băutură fără alcool cu același gust?

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Poti bea linistit, Un cidru sau o bere *una* nu te omoara.

| alina2k18 a răspuns:

Strongbow are acelasi procent de alcool ca si berea, poti citi etichetawinking
Poti bea ocazional jumatate de pahar -100ml- dupa ce mananci daca tot iti place gustul.

Răspuns utilizator avertizat
| Osneros a răspuns:

Daca-ti place, go for it. Copiii de 13 ani beau de cand e lumea si nu patesc nimic.

| alina2k18 a răspuns (pentru Osneros):

Cred ca nu ai auzit de copii care au baut pana au intrat in coma alcoolica si dupa le-au cedat organele unul cate unul si s-au dus pe lumea cealaltawinking

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Da, daca vrei sa bei ceva cu alcool slab si gust bun - StrongBow

Nerecomadat sa bei bere sau sa avansezi in bauturi pentru ca ai 13 ani si poate sa iti incetineasca gandirea.

| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Ar fii mai bine sa nu bei, nu are nimic sa gusti dar azi o bere maine mai stiu eu ce si nu e ok, nu degeaba nu se bea alcool decat dupa 18 ani, deoarece afecteaza corpul, dezvoltarea etc!
De ce sa strici toate astea pentru o secunda de ceva "bun"mai bine bei altceva si te bucuri de copilaria ta caci anii astia nu se mai intorc.
Treaba ta dar e mai bine pentru tine!

| qrenz a răspuns:

Bauturile ce contin alool nu sunt bune pentru persoane sub 18 ani.
Dar daca nu contin prea mult ai putea bea.