| Lamaitzza a întrebat:

Daca mananc o ciocolata si o caisa toata ziua cam cate kalorii as lua? thinking Ma ingras daca mananc asa? nu in fiecare zi dar vreau sa zic asa ca fapt divers si cam ce ar trebui sa mananc zilnic ca sa slabesc?
Eu nu mananc paine si carnea o reduc atat cat pot insa cu dulciurile este foarte greu aproape imposibil :-s adica as putea sa nu mananc dulciuri maxim 3 zile cu greu. insa nu vreau sa nu mananc dulciuri 3 zile si apoi sa mananc tot ce imi iese in cale :-s O mare problema este ciocolata si inghetata. Aa..si covrigii, covrigii ingrasa mult?
Funda.

5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

O ciocolata are intre 200 si 400 kal
O caisa are sub 100

Slabesti

| BlackVeil a răspuns:

O ciocolata are cam 500 de calorii, o piersica 70.Normal ca slabesti cu 600 cal/zi, dar nu slabesti cum trebuie, dai jos din masa musculara nu cea adipoasa.Mai bine iti faci un plan de 1200 cal/zi, elimini grasimile rele si zaharurile(nu in intregime), te apuci sa faci putin sport, incearca sa mergi mai mult pe jos, renunta la mijloacele de transport.Asa o sa slabesti frumos si nu o sa arati ca o budinca flescaita.
Uite ce-ti propun:

Dimineata: O felie de paine+10g de margarina light si 30 g cereale Fitness(un pumn)+o ceasca de lapte. (237 cal)
Gustare: Banana(140 cal)
Pranz: Un castron de supa de varza+un sandwich cu sunca de pui/curcan si cascaval.(270 cal)
Gustare: O vafa de care vrei tu (68 cal)
Cina: 150g de spaghete bolognese+un pahar de cola (500 cal)
Total: 1213 calorii

Mai schimbi tu cu diferite mancaruri.

| Anddreee a răspuns:

DDaa, covringii chiar ingrasa si dulciurile astea.
Si eu am aceeasi problema, dar incerc pe cat posibil sa-i spun mamei daca cumpara ceva dulce sa nu`mi spuna sau sa nu cumpere deloc laughing
Iar de mancat nu ar fi in niciun caz o caisa si o ciocolata pe zi, mai mult rau faci daca mananci atat de putin, pentru ca spre exemplu 2 zile la rand mananci asa si restul zielelor bagi mancare in tine ca nu te poti abtine, atunci te ingrasi mai tare pentru ca tu obisnuisesi organismul cu mai putina mancare.
Poti manca dimineata un iaurt, sau o 2 felii de paine cu o carne slaba, ori oua fierte
Poti manca salate cum vrei tu (varza cu morcov, ori castraveti cu rosii)
Si carnea facuta asa ca la gratar in tigaie de pui e buna combinata cu salata.
Fruncte si multa apa, si ti-as recomanda sa bei apa inainte sa mananci, nu dupa, e mai bine, ajuta sa te saturi mai repede si e si indicat, pentru ca daca bei apa dupa ce mananci acidu ala care digera mancarea nu o sa`mi mai faca efectu` cu apa prin preajma si am inteles ca se depune.
Si trebuie si miscare.

Bafta la slabit!
Eu am sa incep sa merg si la sala de saptamana viitoare, plus mancat echilibrat, poate reusesc ceva.

| KittyKa a răspuns:

Ca sa slabesti cu adevarat, trebuie sa consumi mai putine calorii decat caloriile pe care le dai jos. Deci practic, trebuie si sa faci efort, cat de cat. Niste genoflexiuni, abdomene si un strop de vointa pot face minuni!winking Crede-ma, daca te abtii cat de mult poti de la dulciuri, dupa aia n-o sa mai ai probleme. Asa am fost si eu, seara, daca nu mancam cel putin o bombonica, faceam crize. Ehh uite ca am supravietuit si fara bombonele sau alte prostii laughing Bafta la slabit, eu zic s-o iei mai in serios, gandeste-te serios la slabit pentru ca a venit Vara si trebuie sa arati binewinking Eu imi permit sa mananc de toate, insa ca sa ma mentin, seara fac 50 de genoflexiuni si 60 de abdomene, iar la abdomene cresc treptat numarul. Baftawinking

| crash15 a răspuns:

Daca mananci asa, draga, o sa ajungi la spital cu lipsa de calciu sau(in cel mai bun caz) o sa lesini