| razadeluna a întrebat:

Daca nu am avea muntii Carpati, si ar fi campie peste tot, am avea acelasi viscol si nameti peste tot in tara?

6 răspunsuri:
| tim a răspuns:

What, inShet?! asta e buna! Asa cred si eu, ca am avea viscol ca la campie.Ashe tare, nu inshet.

| sweetale12 a răspuns:

Nu cred happy Dar, buna intrebarea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| RooN a răspuns:

Nuhappy deoarece fronturile atmosferice nu prea au treaba cu forma de relief asa ca daca in partea de sud este un front de aer cald in est poti avea un front de aer rece si acolo sa ninga iar in sud este mai cald sau ploua.happyAsa gandesc eu acu nu`s meteorologlaughing
Astept si alte pareritongue

| Nuuu a răspuns:

Nici o legatura.

| khiflutza a răspuns:

Eu cred ca da. Dar aici la noi in Ardeal, ar fi "ashe, mai inshet"! laughing