| alexandr4a65 a întrebat:

Daca pun un hanorac gri in clor, acesta va deveni alb? Daca nu, ce culoare va fi?

4 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Încerca,in câteva ture de clor ar trebui sa iese alb

| romeo78 a răspuns:

Un hanorac gri pus în clor îl poți arunca la gunoi. Este confecționat din fibre sintetice, plastic. Aceste fibre sunt vopsite în procesul de fabricație și niciodată nu vor avea altă culoare.
Punând în clor veți risca să creați insule decolorate, nicidecum o albire.
Numai fibrele naturale, vopsite ci vopsea naturală pot fi decolorate.

| Iote a răspuns:

Nu. Va fi... ceva vanat. Nu va fi nici alb, nici gri, nici alta culoare decenta. Ba cred ca vor fi si pete, depinde cum a fost vopsit hanoracul.

| isemilia a răspuns:

Depinde de cat de inchisa e nuanta actuala, de cat timp il lasi, de concentratia solutiei, de material etc. Poti incerca daca vrei.