| TheSecondSoul a întrebat:

Daca un o ajunge sa pofteasca la dulciuri si sa numai simta nimic cand mananca o punga intreaga de jeleuri sau o ciocolata intreaga si ajunge la 80 de kg,fara a se putea controla, ce inseamna?

5 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Inseamna ca nu esti fericita si ai un stil de viata fortat, nesanatos, impotriva valorilor tale.
asadar daca gustul dulce aduce multumire si satisfactie, nevoia mare de dulce arata ce lipseste in viata ta. adica nu esti multumita si nu esti satisfacuta. oare de ce crezi ca fetele mananca dulciuri exact pana in momentul in care se indragostesc iar din acel moment fug de dulciuri numai numai de s-a intampla sa fie cu acel baiat. apare starea de indragostire, de iubire care le face fericite.
incearca sa fii multumita. cand te trezesti fii multumita cu tot ce ai. cand esti suparata vezi partea plina a paharului, tot ce ai bun in viata ta. si daca crezi ca relatia in care esti nu mai merge nicicum atunci accepta si mergi mai departe. mai sunt barbati pe lume.

| Kriss96 a răspuns:

Un fel de bulimie poate.

| dragosx2002 a răspuns:

Diabet!

| TheSecondSoul explică (pentru dragosx2002):

Dar nu am glicemia ridicata, am 113!

| Elena4U a răspuns:

Te cam duci pe calea obezitatii.