| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi idei de dulciuri pentru o afacere va rog! Imi deschid o cofetarie pe litoral specializata in productia de briose invelite in ciocolata, cupcakes si fructe trase in ciocolata, smoothie & milkshake dati-mi va rog idei ce alte dulciuri credeti ca ar mai putea avea succes... tineti cont ca am decat o bucatareasa angajata si spatiul nu este indeajuns de mare pentru un laborator de cofetarie sa produc torturi multe spre exemplu...

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Frigarui de fructe, cu topinguri diverse, cioco, fructe, frisca, frigarui adica crude, bucati de fructe infipte pe tepuse de frigarui, poti pune diverse in fuctie de sezon, banana, portocala, mar, capsuni, ananas, piersici, caise, cred c-ar merge bine ca-s racoroase vara; mai poti face si gofre, cu aceleasi topinguri, simple, sau cu fructe, ca tot tai pentru frigarui poti pune si la astea. pentru gofre iti trebuie o masina din aia cu forme de facut gofrele, e mica iar aluatul e usor de facut, cam ca la clatite doar ca e ceva mai gros, ai aici imagini daca nu le stii http://www.petitpierre.ro/
ciocolata de casa iar are succes, aiai o puteti face si acasa si acolo doar sa o vindeti, si nici nu ocupa loc mult. checuri iar puteti face acasa si vinde acolo si se fac usor si repede. si clatite, evident :)) hai sa ai spor la vanzare, sa-mi lasi vorba unde esti sa vin la o frigaruie de fructe;)

| valentino52 a răspuns (pentru mixxjim):

Fructele trase in ciocolata pe frigarui cred ca le vand...mersi de idee chiar am vazut si pe net niste banane in ciocolata date prin ceva biscuiti maruntiti.La gaufre ma interesasem si eu de aparat nu e scump doar sa nu imi trebuiasca franciza...

8 răspunsuri:
| JustInCase_1628 a răspuns:

Cred ca ar prinde tare bine "macarons" - aceste "printese ale prajiturelelor", sunt un soi de bezele colorate si rafinate, umplute cu crema. Sunt chic si lumea e innebunita dupa ele. Iti las un link cu informatii, reteta plus video cu realizarea lor : http://www.unica.ro/......15125.html
Bafta!

| valentino52 a răspuns (pentru JustInCase_1628):

Deja o cunostiinta de-a mea Aida are "monopol" pe macarons... stiu era o idee super

| CautNume a răspuns:

Nu stiu ce dulciuri ai mai putea face, dar succes cu afacerea! Si oricum cred ca sunt destule.

| CautNume a răspuns:

Si inghetata cu diverse topping-uri.

| babyalexa a răspuns:

Nu stiu ce ai mai putea face in afara de ce ai enumerat tu deja, dar iti doresc succes si daca imi spui unde anume va fi voi veni sa pap dulciuri de la un utilizator TPU.(tinand cont de faptul ca stau la mare)Multa bafta.

| valentino52 a răspuns (pentru babyalexa):

La Tomis Mall in lateral pe langa Elion vizavi biserica alba big grin luna viitoare va fi gata va astept pe toti prima saptamana dau gratis la toata lumea laughing

| babyalexa a răspuns (pentru valentino52):

Super.Multa,ulta bafta si cat mai multi clienti fericitilaughing)