| gemeni6226 a întrebat:

Dati-mi va rog o reteta foarte buna de sos de ciuperci mie niciodata nu-mi reuseste asa de bun cum am mincat de exemplu lunea la restaurant avea culoarea portocalie si un gust excelent.Cea mai buna reteta funda-dar specificati si ce fel de ciuperca sa fie ca sa iasa gustul cit mai bun posibil.Multumesc!

3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Nici mie nu imi reușesc.
Dar le mănânc la restaurant

| gemeni6226 explică (pentru RxTx):

De reusit imi reuseste dar nu are acel gust extraordinar de la restaurant dar ieri am citit reteta de la mai multe sosuri de ciuperci pe Youtube si am vazut ce adauga in plus bucatarii-pun supa de carne, si parmezan unii altii pun sos Worchester si sos alb la ea apoi eu in nici un caz nu am pus din asta dar o sa incerc toate retetele in acest sens de pe Youtube sa vad care imi place mai mult eu cred ca e vorba de sos alb si sos worchester ce se adauga(sosul worchester nu este una ieftina )

| RxTx a răspuns (pentru gemeni6226):

Pune boabe de piper verzi murate
Exista boabe de piper care nu au fost uscate niciodată
Caută la kaufland in sticluțe mici pe la condimente

https://www.google.com/......ps?/search

https://www.webcoffee.ro/......50-gr.html