| anonim_4396 a întrebat:

Deci,as vrea ca dupa fiecare masa sa sar CATE O ORA coarda, adica 3h pe zi (+ca nu mai mananc dulciuri,prajeli, fast-food)...ce spuneti? cam cate kg pe sapt voi slabi? :3

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mult 3-5 kg într-o lună.
DEPINDE cum "reacţionează" organismul tău...

Toate cele bune.

| pietrean a răspuns:

Nu este bine dupa ce mananci, sa faci sport! Faci cate ceva prin casa, sau te plimbi, sa treaca macar 1-2 ore. Daca sari coarda 1 ora, iti distrugi ligamentele, coloana.Combina alergare, cu intinderi, cu coarda, cu urcari-coborari(de bordura de exemplu). Apoi poti slabi in prima faza mai mult, apoi sa stagnezi.Continua sa mananci si sa bei sanatos si in timp se vor vedea rezultatele! Poate sa ti se para ca ai slabit, dar scaderea poate fi de la deshidratare, de la slabirea muschilor.Trebuie sa stii ce sa mananci ca sa ai un organism sanatos!

| coco4000 a răspuns:

5 Kg cam in 3 saptamani dupa parerea mea happy