| anonim_4396 a întrebat:

Dimineata cand ma trezesc nu am pofta de mâncare si nici nu pot sa mananc mult. Ce as putea sa mănânc dimineata cam pe la 5-6?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine ia-ti un sendvis cu tine si mananci la scoala/munca cand ti-e foame

| qieiqpalz a răspuns (pentru Adry05):

Cel mai simplu mod

| Adry05 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Exact, ce tot atata chinuit sa manance si asa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te forțezi în primă fază, după care organismul tău o să se obișnuiască așa și o să ai poftă de mâncare dimineața. Cred că într-o săptămână se rezolvă.

| JusTPauL a răspuns:

Ca de exemplu eu îmi fac omleta.
4 oua din care doar 1galbenus, mai bag și puțin avocado.
Daca vrei un plus de proteine și fibra poți sa adaugi și ceva jambon, salam, șuncă.
Sau și mai simplu, faci un shake proteic și îl iei cu tine, îl pot bea pe la ora 7, 8.
La shake poți folosi, apa sau lapte, 300ml, 50-100g fulgi de ovăz(pentru energie și sa tina de foame) 30g unt de arahide(conține proteina și grăsimi vegetale), o banana(energie instant), 25g de proteina pudra dacă vrei(eu pun sa dea un gust mai bun) sau orice altceva care te ajuta, depinde unde vrei sa țintești.