Întrebare recomandată | Takenodaysoff a întrebat:

Echivalentul "cottage cheese " in Romania?
Buna ziua, tot dau prin retetele de bodybuilding de cottage cheese, dar nu stiu care este echivalentul ei in Romania. Pare diferita de branza de vaci si este foarte buna din cauza valorii de proteine. Cine imi poate spune unde pot gasi sau cum se numeste? Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cottage cheese = brânza de vaci!

Dar, având în vedere că discutăm de etetele de bodybuilding, cel mai probabil, este vorba de brânza de vaci SLABĂ ( 0 % grăsimi )...

Vezi o listă cu acestea la linkul :
http://www.slabestemancand.ro/lista-branzeturilor-intre-0-si-0-2-grasime/

Vezi detalii la linkul :
http://queencleopatra.hubpages.com/......dybuilders

"Cottage cheese is ideal for a number of dieters because it’s low-fat, light in calories, and relatively inexpensive. Although it may be bland, it tastes good with a wide variety of seasonings, ranging from pepper to nutmeg and cinnamon. Of course, non-fat cottage cheese is considered unpalatable by most, but it is generally a great addition to any diet that allows dairy products." - SURSA :
http://stek.org/nutrition-supplements/diets/cottage-cheese-diet-2/

Toate cele bune.

| Cosmin86 a răspuns (pentru bursuc001):

De ce? in bodybuilding crezi ca se mananca mancare slaba? happy

| bursuc001 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu neapărat, dar am văzut pe unele site-uri că se consumă brânză de vaci slabă...

Am şi indicat ( mai sus ) un pasajwinking

O zi frumoasă.

4 răspunsuri:
| raduthebest a răspuns:

Ba este exact branza de vaci.

| chri a răspuns:

Branza de vaci