| anonim_4396 a întrebat:

Este sanatos sa mananci in fiecare dimineata la micul dejun omleta cu branza?

Răspuns Câştigător
| Karolina071919 a răspuns:

Ca sa ai un stil de viata sanatos e recomandat sa mananci cat mai putina prajeala.la micul dejun si seara stiam ca e bine sa mananci mancare usoara, cu multe vitamine.deci nu cred ca ar fi o solutie buna omleta in fiecare dimineata. sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| strengaritzza a răspuns:

Nu e nevoie sa mananci in fiecare zi acelasi lucru. Poti sa schimbi, intr-o dimineata omleta, in cealalta ou fiert, a treia zi, paine prajita cu unt... si tot asa... Omleta este sanatoasa daca stii sa o faci, daca pui in tigaie o jumatate de sticla de ulei, logic ca nu e sanatoasa. Eu de ex o fac in tigaia de teflon, nu trebuie numai o picatura de ulei, omleta oricum e grea, dar daca reduci grasimiile este mai usoara putin. Sper ca te'am ajutat.

| Filipjack a răspuns:

Pai...ar fi bine sa consumi maxim 4 oua pe saptamana.

| spi a răspuns:

Nu e vorba daca este sanatos dar la un moment dat chiar te vei plictisistraight face

Răspuns utilizator avertizat
| Alynaa97 a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa-ti obisnuiesti organismul numai cu un tip de mancare. Incearca sa diversifici micul dejun, adica poti sa mananci omleta cu branza daca iti place dar numai in cateva dimineti, poti sa incerci o salata din legume fierte (cartof, morcov, pastarnac, porumb dulce, etc).