| anonim_4396 a întrebat:

Este spirtul bun pentru a curata obiecte electronice cum ar fi telefoane, ecrane, mouse-uri, tastaturi etc?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Plasticurile se curata foarte bine cu spirt (sanitar), cu conditia sa nu curga in partea electronica.
Este recomandata oprirea aparatului pe timpul curatirii + inca o ora pentru uscare completa.

8 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Eu folosesc spirt, și nu am probleme. Unii spun că nu este bine, dar fiecare cu tabieturile lui happy

| ALGator a răspuns:

Mai bun decât spirtul e o cîrpă cu microfibre și apă curată sprayata fin pe obiect.
Dacă folosești spirt diluează cu apă circa 5℅ spirt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, e foarte ok sa faci asta

| Niklauss a răspuns:

Da este ok, le curata foarte bine si le si dezinfectezi.

| Aslam a răspuns:

Da, este foarte bun. : )

| Horologer a răspuns:

Da

| ekkk a răspuns:

Cel mai bun este spirtul! pot sa iti garantez asta, poti sa pui si pe circuite, nu afecteaza cu nimic
spirtul se usuca imediat si stiu astea din experienta proprie
sau la boxe, asta cred ca se intampla la toata lumea la volum cand dai mai tare sau in incet pana la urma o sa inceapa sa scartie cand modifici volumul
se rezolva imediat cu spirt
concluzia, spirtul e cel mai bun

| IonelaMacovei a răspuns:

Multi folosesc spirtul pentru a curata, dar daca este bun sau nu o stie vreun specialist ceva