| Steaua11 a întrebat:

Este vreo solutie pentru a curata un tuci/ceaun de fonta daca este innegrit/afumat pe margini, aproape de fundul ceaunului?

4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Perie de sârmă.

| Catrice a răspuns:

Dacă e ars pe interior și nu e de la mâncarea proaspăt făcută, e bun de fer vechihee hee

| Anuket a răspuns:

Cu șmirghel.

| 19flo79 a răspuns:

Mergi la un magazin de piese auto si cere "solutie pentru curatat EGR".
Acea solutie curata funinginea din motoare, e foarte puternica.
Costa pana in 20lei si arata ca o solutie pentru geamuri cu pulverizator.
Sa nu dai in interiorul ceaunului sa nu afecteze mancarea. happy