| anonim_4396 a întrebat:

Există ceva chestii speciale care să se pună sub picioarele patului pentru a nu mai aluneca pe parchet? Dacă da, cum se numesc şi unde le pot găsi?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Mergi la un magazin de construcții, amenajări, și cere protecții de cauciuc pentru picioarele mobilei

https://www.metalochimice.ro/wp-content/uploads/2018/08/talpici-mobila.jpg

https://www.bricodepotcdn.ro/files/product/20160517/130609.jpg

Neapărat de cauciuc, exista și de pâslă dar nu sunt bune pe parchet și lasă și scame.

4 răspunsuri:
| 4ndr33y a răspuns:

Taie niste bucati de cauciuc pe forma picioarelor. Unele probleme au solutii foarte simple...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti pune bucati de izopren
Din acela care se pune in cort, sub sacul de dormit
Dar sunt si de cumparat, ceva cu lipici, le gasesti la magazine de mobila, sau in dede

| anonimg a răspuns:

Mai mult decât cauciucul îți recomand să cumperi bandă dublă adezivă. Aceasta lipește picioarele patului de parchet. Iar când vrei să-l muți banda se curăță de pe parchet.
Trebuie doar să fixezi patul în poziția dorită, și să-l ridici doar puțin pentru a pune banda sub el.

| Bizon95 a răspuns:

Tot ai primit raspuns bun, merge putina katerinka:
faci gauri in parchet rolling on the floor