| UndercoverGirl_1581 a întrebat:

Fetelor stiti sa gatiti?batting eyelashes nu ma refer la ochiuri si cartofi prajiti ca dinalea face si un copil de 10 anihappy desi multe nu stiu nici atata, ma refer la ciorbe, supe, tocanite...eu ador sa gatesc, chiar daca nu-mi iese exact cum ar trebui, ma simt foarte mandra cand vad ce am realizatbig grin

Răspuns Câştigător
| ecristinamc a răspuns:

Sunt mica:13 ani, dar de mica am o pasiune epntru gatit.Am castigat vreo 3 concursuri de gatit (la scoala) si au ajuns sa imi ceara si rudele mele sa le fac o prajitura cum numai eu stiu sa fac(tarta cu ceva sau chec.) sau sa le fac clatite la cuptor(dinacelea cu samntana branza etc). mai ales supa de rosii o mananca tati goala.Imi place sa gatesc mult sin mai ales imi p, lace sa fiu apreciata adica macar un mutuimesc astept.Pentru vineri la scoala am facut tiramisu si am luat locul 1.
Tocanite stiu sa fac de cartofi, stiu sa fac piure cu fripturica si stiu sa fc chair si niste mancaruri mai complexe inventate de mine.
Ma mandresc cu pasiunea mea si v-as invita sa serviti virtual macar daca real nu doriti, o felie de tiramisu pudrada cu caco si cu gust de lichior deciocolata

9 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Am 26 de ani si-ti zic ca in ultimile luni am gatait mai mult ca in toata viata, nu stiu ce m-a apucat ca mi place sa gatesc. dar fac retete dupa internet, retele inventate nu-mi ies niciodata.

| valThina a răspuns:

Simie imi place sa gatesc.nu prea imi place sa ma iau 100% dupe ratete, ori mai bag eu cate ceva ori in loc de ceva pun altceva.azi de exemplu am facut o ciorba-pilaf laughing a iesit ciar buna, probabil a o sa mai fac si alta data big grin

| shalimar a răspuns:

Inainte sa nasc, nu vroiam sa fac nici macar un ou fiert.nu imi placea sa gatesc.pe urma a crescut baiatul meu mai maricel si nu vroiam sa ii dau salamuri si uscaciuni.asa nu se dezvolta un copil.si din iubire pentru el am inceput sa gatesc.de fapt, doar pentru el gatesc cu placere.si inventez tot felul de retete pe placul lui.nu mai spun ce facem duminica cand facem tot felul de dulciuri inventate de noi doi.

| Tourniquet a răspuns:

Eu am 10 ani si fac chec, cartofi prajiti, oua fierte / ochiuri. straight face

Supe nu fac, daca e o ajut pe mami cand face supahee hee.

| Cryssy a răspuns:

Da. Stiu cat de cat. Nu foarte bine dar stiu si imi place sa gatesc. happy

| dtte a răspuns:

Da, imi place mai ales cand sunt singura sa experimentez fel si fel de retete! Adevarat, ma inspir din cartea de bucate dar nu in totalitate, imi place mult sa improvizez! Si ma simt atat de mandra cand mancarica mea e apreciata(mai ales de mama, care nu ma credea niciodata in stare)! Ce sa mai, eu as sta toata ziulica in bucatarie! Poate facem si schimb de retete candva!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14 ani si niciodata n-am umblat la aragaz sau cuptor cu microunde laughing.

| gabytza_7109 a răspuns:

Da stiu vrei sa iti dau retete sau sa iti explic cum se fac?

| NinaParadise0 a răspuns:

Ce au cartofii prajiţi?