| Eliene a întrebat:

FUNDAAA!
Buna! Cum pot face ciocolata de casa FARA lapte praf?

Răspuns Câştigător
| Zazu a răspuns:

Se poate, cu lapte condensat. Numai ca trebuie sa micsorezi cantitatea de apa cu 30% si cea de zahar cu 50%.Se poate si cu lapte normal, pe care il pui la foc mic cu zahar, proportia fiind de 1 litru lapte cu 500 gr zahar.Se lasa la foc mic pana se topeste zaharul iar cantitatea de crema de lapte ajunge la jumatate, mestecand in continuu pentru a nu se arde.(se foloseste in locul laptelui condensat),
Nu v-a avea aceeasi consistenta, dar se poate.

4 răspunsuri:
| Adryanna2000 a răspuns:

Nu se poate face; laptele e indispensabil pentru ciocolata de casa

| LorrexD a răspuns:

Din pacate nu poti face ciocolata de casa fara lapte praf.

| Talaz_Ciprian_1985 a răspuns:

Ai putea dar nu ar iesi la fel de buna...