Întrebare recomandată | Ioanafreeyourmind1995 a întrebat:

Gospodinelor, care este secretul ca negresa sa iasa umeda in interior si nu uscata? Am urmat o reteta si mi-a iesit bine, a crescut, este gustoasa, dar nu a iesit usor umeda pe dinauntru.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu este mare lucru.
Nu trebuie sa lasi prea mult la uscat in cuptor.
Pentru a se praji si interiorul, dar sa ramana umed inauntru, poti face aluatul putin mai umed sau scazi un pic (cu 20 grade) temperatura cuptorului.
Ceea mai buna metoda este folosirea probei cu scobitoarea.

| Ioanafreeyourmind1995 explică (pentru Bula):

Multumesc frumos! happy

| Ioanafreeyourmind1995 explică (pentru Bula):

Dar la proba scobitorii trebuie sau nu sa se ia pe scobitoare daca vreau sa iasa umeda?

| Bula a răspuns (pentru Ioanafreeyourmind1995):

Trebuie sa prinzi momentul limita, cand mai ramane doaar putina urma umeda, dar aluatul deja nu se lipeste de scobitoare.

| Bula a răspuns (pentru Bula):

Mai sunt si mici trucuri, cum ar fi usoara siropare (deasupra sau injectata), daca iese uscat aluatul prajit.
Dupa siropare trebuie lasat in frigider cel putin un jumat de zi, pana ce siroparea se disperseaza prin aluat.

| sierra1 a răspuns:

Mai mult unt sau ulei (tu ce ai pus?)

| Ioanafreeyourmind1995 explică (pentru sierra1):

Unt si ulei foarte putin. Merci!

| sierra1 a răspuns (pentru Ioanafreeyourmind1995):

ăla e secretul, cât de puțin (sau mult)?

| WhiteLife a răspuns:

Încearcă o rețetă in care adaugi ciocolata topita (rețetă de brownie).