| anonim_4396 a întrebat:

Hallo! happy

Voi ce gătiți iarna pentru a vă menține?

24 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aproape cam ce gatesc si in celelalte anotimpuri. Mananc in functie de de anume imi place, nu in functie de anotimp.

| darrio2007 a răspuns:

Schimba-ti numele in Nustienimic. Ti se potriveste cel mai bine.

| Celcestietot a răspuns (pentru darrio2007):

Cu mintea aia netedă mă mir că știi să scrii, Copy-paste...

| darrio2007 a răspuns:

Mos e tac-tu, mai tinere nou-nascut.

| mgtow a răspuns:

Mancare romaneasca, platesc o romanca sa imi faca saptamanal.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La fel ce gatesc si vara, primavara si toamna, in cazul meu (nu am probleme de genul). Desi parca in ultimul timp m-am orientat spre stilul japonez.

Diferenta ar fi ca iarna beau mai mult ceai decat vara (cafea).

| Mosotti a răspuns:

Orice, in limita kcal zilnice pe care le ard, uite, azi mancai patru prajituri mascarpone dupa ce am mancat destula mancare de fasole uscata cu doua felii mari de paine.
Impuscat 4300 Kcalorii.
Azi noapte mancai paine cu Nutella, surplus si ieri 500, deci am datorie de 2500 Kcal de aruncat, trei zile deficit 800 si gata, am scapat deci 1500 mancat zilnic deci sa am media 2300 si gata, mentinere.

Mancare gatita, supe, paine, branza tartinabila, branza topita, pateu de ficat, salate de legume, dulceata, nutella, prajituri din cand in cand, cam asta si iarna si oricand.

| Freya1 a răspuns:

Eu de toate ca nu ma îngraș. big grin

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Hmmm...și ce te lauzi? big grin

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Era o faza de genul pe net.Scria una pe un grup ca nu stie ce sa faca, indiferent ce si cat mănâncă nu se îngrașă.Iar alta ia lăsat un comentariu "sa mori proasta dracu" laughing

| Celcestietot a răspuns:

Îl gătesc pe dracu.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ar fi bine...să nu mai existe. laughing

| Frank51 a răspuns:

Mananc la fel ca si altadata, pun 2-3kg si in primavara scad 4-5.

| alina2k18 a răspuns:

Jumari cu varza laughing)
Joking, dar varza dulce calita cu coaste nu o refuz never ever laughing
Otherwise, mananc la fel ca si vara pentru a imi mentine corpul superb ca si pana acum laughing))
winking

| StrongHeart a răspuns:

Iarna nu se gateste, iarna hibernam ca ursiiwinking

| anonim_4396 explică (pentru StrongHeart):

Dar ursului din mine îi e foaaame... sad

| CleanHeart a răspuns:

Eu is norocoasa
Imi permit sa mananc orice ca tot nu ma ingras laughing
Dar salata aia de boeuf de sarbatori sarmalele, drob niami, niami

| anonim_4396 explică (pentru CleanHeart):

Alta care se laudă. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iarna nu mă mentin. laughing
Lapte de migdale cu unt de arahide și skittels întins/bagat in bucute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hello! Eu mananc cam ce mananc de obicei, nu conteaza atat de mult anotimpul. Pui, peste, vita cu ceva legume (sa fie spanac si brocoli) si ceva carbohidrati pe langa (de obicei orez sau ceva paste integrale), salate, fructe la greu. Super simplu, rapid. Incerc sa las ciocolata pe rafturile din magazine ca deja nu e bine. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu trăiesc ieftin. Îmi place să fiu cumpătat.
Unora pântecul lor este dumnezeul lor. La mine nu e cazul.

Ador clementinele, și fructele în general. Îmi umplu o plasă de 1 kg la aprozar din tot ce-mi face cu ochiul. laughing

Fistic, semințe, nuci.

Spanacul. Îl venerez nu altceva, deși e mult spus.

Salata boeuf, în perioada sărbătorilor de iarnă.

Carnea de rață imi place.

Si da, nu gătesc decât dacă am bună dispoziție.

Mănâncă ce-ți place, dar nu în exces.

| EcceHomo a răspuns:

Pentru a-mi menține greutatea? Nimic. Tot pe ceafă de porc și cartofi prăjiți, ca vara, stau. big grin
Bine, vara mai mănânc și shaorma, dar acum, că nu prea mai putem ieși din case, probabil că o să mai slabesc puțin. Dar la câte kilograme am(puțin peste 120), nici că se va observa.

| CtBogdan a răspuns:

Mici cu mustar