| anonim_4396 a întrebat:

Hei. am o masina de spalat Whirlpool, recent cumparata(4-5luni) si intampin o problema. cand incepe sa spele, dupa ce intra o cantitate de apa, se opreste si se aprinde un bec rosu echivalent cu robinetul de apa inchis. de ce apare se intampla asta? apa este mereu pornita la masina de spalat

2 răspunsuri:
| Ensiferum a răspuns:

Vezi ca jos are o tabla sau plastic care se da jos si in dreapta sub ea e in capacel care se desfileteaza si acolo e posibil sa fie monezi sau gunoaie. Le scoti, pui tot in napoi apoi dai iar drumu la program. Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru Ensiferum):

Problema e ca a facut asa de cand am cumparat.o