| Anonima9182anonima9182 a întrebat:

Hei, nu stiu ce sandwich sa imi iau la scoala. Eu sunt si mai pretentioasa la mancare...adica nu imi place cascavalul, smantana, iaurturile, branza, salamul (cam atat mi-a venit acum in minte)
Nu am ider cu ce sa imi fac sandwich ul, momentan pun o felie de sunca intre 2 felii de paine... si iau doua "sandwich-uri" de acest tip la mine. Dat tot nu imi tin de foame
Ma gandeam si la sunca si cascaval la aparat
Desi am zis ca nu mi place cascavalul, la aparat sau pe pizza imi place
Imi puteti da idei va rog?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu e deloc aiurea, e cool, gustos şi sănătos.
Poţi improviza diverse salate delicioase din roşii, castraveţi, varză, ciuperci, ardei graşi, iuţi, ceapă, dovlecei cruzi, morcovi, salată verde, roşie, mentă, pătrunjel, măsline, lămâie, avocado, seminţe, alune... în funcţie de ce ai şi de poftele tale de moment. Sau, dacă vrei, poţi să faci şi sandwich din pâine de secară şi legume.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti duce sandvich de mancare!
Mananca un ou fiert sau papara acasa.
De mic dejun un mar sau alt fruct.
Astfel nici nu te vei ingrasa si vei avea si mai multa energie la scoala.

| Adry05 a răspuns:

Fa-ti salate si ia-le intr-o caserola.

| Anonima9182anonima9182 explică (pentru Adry05):

Ar fi o idee ok
Nu chiar salate, poate rosii
Dar mi se pare putin aiurea sa merg cu asa ceva la scoala

| Adry05 a răspuns (pentru Anonima9182anonima9182):

De ce ar fi? Ori ca scoti un sandwich ori o caserola tot mancare e. Din contra, e mai igienic si iesi in evidenta.

| NOname a răspuns (pentru Anonima9182anonima9182):

Nu e deloc aiurea, e cool, gustos şi sănătos.
Poţi improviza diverse salate delicioase din roşii, castraveţi, varză, ciuperci, ardei graşi, iuţi, ceapă, dovlecei cruzi, morcovi, salată verde, roşie, mentă, pătrunjel, măsline, lămâie, avocado, seminţe, alune... în funcţie de ce ai şi de poftele tale de moment. Sau, dacă vrei, poţi să faci şi sandwich din pâine de secară şi legume.

| Caro34 a răspuns:

Produsele lactate sunt importante de-a lungul vietii si mai ales pentru o femeie - iti aduc aportul de calciu necesar corpului ca sa nu faci osteoporoza. Salamul e in regula sa nu-l mananci, dar o salata verde cu cuburi de branza, avocado, semințe de dovleac prajite, oțet și ulei e super hrănitoare si iti tine de foame. Poți manca fructe combinate cu iaurt si musli, biscuiți, salată de fructe, batoane de cereale cu miere si fructe etc. Numai bine!

| Culinar a răspuns:

Incearca varianta cu branza sarata, dar poti pune orice: cascaval, sunca, etc
http://www.preparatedevis.ro/2017/09/friganele.html

| CristiMihai23 a răspuns:

Îți dau 2 idei de Sandwichuri.Le mananc zilnic, sunt extrem de bune.Incearca sunca cu cascaval la aparat, sau sunca prajita cu cascaval